NEWS

Latest news about TiranaEYC2022.

21 Qershor, 2023

Transformers 2.0 në mikrofon

Të rinjtë transformues kanë regjistruar podcast-et e tyre përkatëse mes të qeshurash dhe mësimesh të shumta. Pas një pune aktive prej disa javësh, në kuadër të […]
5 Maj, 2023

Apliko Tani: Thirrje për artikuj për Platformën “Connecting Youth”

Kongresi Rinor Kombëtar si pjesë e Platformës Connecting Youth hap thirrjen për artikuj për të gjithë të rinjtë e apasionuar pas kërkimit shkencor/hulumtimit dhe politikave rinore […]
30 Prill, 2023

“PROGRAMET INTERREG IPA TË BASHKIMIT EVROPIAN: ÇFARË OFROJNË PËR TË RINJTË?”

Dinamika e anëtarësimit hap rrugën për më shumë përfshirje të aktorëve lokalë, rritjen e ndikimit të drejtpërdrejtë të politikave të mbështetura nga BE-ja dhe shumë më […]
7 Prill, 2023

Konferenca Kombëtare e Punës Rinore 2.0

U prezantuan sot për herë të parë gjetjet e studimit kombëtar mbi punën rinore në Shqipëri, me titull Dimensione Rinore: Potenciali dhe Zhvillimi i Punës Rinore […]
25 Mars, 2023

KROS TEYC: Gara Sportive me nxënës nga gjimnazet e Tiranës

E shtuna e 25 Marsit e gjen Liqenin e Tiranës të populluar nga të rinj pjesëmarrës të garës KROS. Në kuadër të programit “Tirana Kryeqyteti Europian […]
18 Mars, 2023

Lublin is YOUth: Kryeqyteti Evropian i Rinisë për vitin 2023 fillon rrugëtimin

Përfaqësues të skuadës së KRK – TEYC ishin këtë javë të ftuar në Ceremoninë e Hapjes së Kryeqytetit Europian të Rinisë 2023, Lublin, Poloni, që u […]
10 Mars, 2023

“Këmbëkryq me Ndërkombëtarët”

Startoi dje “Këmbëkryq me Ndërkombëtarët” një format diskutimi që sjell para të rinjve përfaqësues të lartë të Ambasadave dhe organizatave ndërkombëtare në Shqipëri, për të folur […]
17 Shkurt, 2023

Një hapësirë e re rinore në qytet – Tok me ne #SiN’Shpi

Kongresi Rinor Kombëtar në bashkëpunim me Bashkinë Tiranë dhe në kuadër të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022 inaguruan hapësirën më të re rinore në […]
9 Shkurt, 2023

Apliko Tani: Akademia e Edukimit Politik dhe emisioni #RinVote

Rikthehet Akademia e Edukimit Politik dhe emisioni #RinVote. RinVote sjell zërin e të rinjve në politikë ndaj, nëse çdo ditë pyesni veten se përse kaq shumë gjëra […]
3 Shkurt, 2023

Kongresi Rinor Kombëtar: Bashkëpunimet Ndërkombëtare me fokus tek Rinia

Kongresi Rinor Kombëtar në kuadër të planit strategjik 2023-2027 nisi këtë vit me vizitën e parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku së bashku me […]
21 Janar, 2023

Viti Evropian i Aftësive 2023: Një vit për aftësi dhe përfshirje

Përfshirja sociale në arsim dhe zhvillimin e aftësive, është në qendër të vëmendjes në vitin 2023, me Vitin Evropian të Aftësive. Komisioni Evropian miratoi propozimin për ta […]
30 Dhjetor, 2022

“Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”: Një fillim i ri në fund të një rrugëtimi…

2022-it po i vjen fundi! Një vit i veçantë në të gjitha aspektet! Një vit dedikuar atyre që janë të mbushur me ëndrra, atyre që shohin […]
18 Dhjetor, 2022

Asambleja e Përgjithshme e Kongresit Kombëtar të Rinisë mbahet më 23 dhjetor 2022

Asambleja e dhjetë e Përgjithshme e Kongresit Rinor Kombëtar do të mbahet më 23 dhjetor 2022. Qëllimi kryesor i kësaj Asambleje është diskutimi dhe raportimi i […]
13 Dhjetor, 2022

Tirana mbyll vitin si “Kryeqyteti Europian i Rinisë”; Dafina Peci dhe Aspasjana Kongo: “Vit dedikuar tërësisht të rinjve shqiptarë!”

Më datë 8 Dhjetor 2022, në një ceremoni madhështore nga Pallati i Kongreseve, Tirana mbylli vitin si “Kryeqyteti Europian i Rinisë”. Në ceremoninë me të rinjtë […]
10 Dhjetor, 2022

Konferenca Rinore Interreg IPA EUSAIR Dedikuar Rinisë

Një konferencë dedikuar tërësisht rinisë u zhvillua në datën 9 dhjetor, në Tiranë, nën titullin: “Për një përfshirje kuptimplotë të të rinjve në bashkëpunimin evropian”. Organizuar […]
3 Dhjetor, 2022

Roli dhe fuqizimi i të rinjve në Integrimin Evropian: KRK dhe CDI diskutojnë me përfaqësues të Institucioneve Evropiane në Bruksel

Kongresi Rinor Kombëtar  në kuadër të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë (Tirana EYC 2022) u takua me përfaqësues të institucioneve evropiane në Belgjikë, përgjatë 30 […]
2 Dhjetor, 2022

Bashkëpunimi Rajonal, rruga më efektive drejt Integrimit Evropian

Kongresi Rinor Kombëtar, tashmë prej gjashtë vitesh është pjesë e platformës rajonale Connecting Youth (Të Ndërlidhim të Rinjtë) e cila është një platformë që bën bashkë […]
26 Nëntor, 2022

Për herë të parë Shqipëria në një Forum Evropian: Kongresi Rinor Kombëtar votohet në Forumin Rinor Evropian

Për herë të parë një rrjet rinor Shqiptar anëtarësohet në Forumin Rinor Evropian me statusin e Anëtarit Observues, që i jep Kongresit Rinor Kombëtar të drejtën […]
26 Nëntor, 2022

Qyteti ukrainas Lviv, shpallet Kryeqyteti Europian i Rinisë 2025

Lvivi, qyteti ukrainas, u shpall dje Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2025, në ceremoninë e zhvilluar në Teatrin e Operas dhe Baletit. Titullin e dorëzoi […]
21 Nëntor, 2022

Thirrje per Artikuj në kuadër të Platformës Connecting Youth

Tashmë rubrika jonë e blogut është kthyer në një traditë. Kongresi Rinor Kombëtar si pjesë e Platformës Connecting Youth hap thirrjen për artikuj për të gjithë […]
10 Nëntor, 2022

Gersi Troka, djali me sindromën down renditet në dhjetëshen si notari më i mirë në botë

Gersi Troka, djali me sindromën down përfaqësoi Shqipërinë në Kampionatin Botëror të Notit për Personat me Sindromën Down(DSISO)i cili u zhvillua në Albufeira-Portugali. Gersi u rendit […]
9 Nëntor, 2022

Arilda Lleshi, përfaqësuese e Shqipërisë në diskutimin e hapur me të rinjtë në Komisionin Evropian

Të rinjtë nga rajoni i Ballkani Perëndimor përfshirë dhe Ambasadorët e Rinj Evropianë (YEAs) shkëmbyen idetë e tyre me Drejtorin e Përgjithshëm Maciej Popowski pranë Drejtorisë […]
3 Nëntor, 2022

Konferenca ndërkombëtare e marketingut dixhital Allweb rikthehet në Shqipëri në kuadër të vitit dedikuar rinisë

Allweb Albania u rikthye në Shqipëri këtë nëntor, pas dy vitesh! Këtë herë ky aktivitet u mbështet nga Kongresi Rinor Kombëtar dhe Bashkia Tiranë në kuadër […]
27 Tetor, 2022

3 muralet e reja në Tiranë dedikuar titullit “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”

Tre murale të reja, frymëzuese artistike finalizuan sot Mural Art në Tiranë. Ky është një nga eventet më të mëdha artistike në kryeqytet dhe këtë vit […]
26 Tetor, 2022

Labirinti i Migracionit, instalacioni i veçantë i vendosur në Sheshin Skënderbej

Labirinti i Migracionit, instalacioni i veçantë i ndërtuar nga GIZ Albania do të qendrojë nga data 25 deri më 31 Tetor 2022 në Sheshin Skënderbej. Ky […]
17 Tetor, 2022

Kongresi Rinor Kombëtar bëhet pjesë e edicionit të vitit 2022 për Ditët e Rinisë

Në datat 10 dhe 12 Tetor, Kongresi Rinor Kombëtar në kuadër të programit Tirana EYC 2022 u bë pjesë e aktiviteteve të organizuar në kuadër të […]
17 Tetor, 2022

Koncerti i veçantë; Banda muzikore “Just Trio” sjell albumin e parë “Melancholy”

Banda muzikore “Just Trio” solli albumin e parë të saj Melancholy, të cilin e prezantuan i kompozuar në modet e muzikës Ballkanase dhe folkun Shqiptar, duke […]
14 Tetor, 2022

“N’Rini”, njihuni me emisionin dedikuar vetëm të rinjve në kuadër të “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”

Ka nisur emisioni më i ri “N’Rini”, me plot të qeshura, argëtim, diskutime, për qejf si n’rini në kuadër të titullit “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë […]
14 Tetor, 2022

“Aromë Spanje”, koncerti i veçantë nën tingujt spanjollë plot ritëm

Krijimtaria europiane, sidomos ajo spanjolle mban nje peshë të madhe në krijimtarinë botërore të muzikës klasike dhe jo vetëm. Vallet, meloditë, ritmi, muzika tradicionale e këtij […]
11 Tetor, 2022

Kongresi Rinor Kombëtar për herë të parë me përfaqësues në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së “Paqe në kohë Krize”

Kongresi Rinor Kombëtar për herë të parë pati përfaqësues në eventin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së “Paqe në kohë Krize” (Peace in Times of Crisies) […]
11 Tetor, 2022

Për herë të parë në Shqipëri organizohet Samiti Rajonal për të rinjtë me dhe pa aftësi të kufizuara të apasionuar pas sportit

Tirana mirëpriti për herë të parë, të rinj me dhe pa aftësi të kufizuara intelektuale në një Samit dedikuar rinisë për Sportin për Gjithëpërfshirje, i cili […]
8 Tetor, 2022

“Barefoot Festival”, një festival ndryshe nga të tjerët!

Barefoot Festival është një eco-festival i muzikës, artit, natyrës, ushqimit vendas dhe edukimit mjedisor, që synon të nxisë e të vërë në lëvizje transformimin ekologjik afatgjatë […]
7 Tetor, 2022

Thirrje per Artikuj në kuadër të Platformës Connecting Youth (Tetor 2022)

A e dini se thirrja për artikuj dhe punime nga të rinjtë do të kthehet tashmë në një traditë si pjesë e platformës Connecting Youth, ku […]
7 Tetor, 2022

VIDEO/ “Origjina është e ardhmja” Shijoni performancën artistike të mbi 100 të rinjve në Sheshin Skënderbej

“Origjina është e ardhmja” është performanca koreografike më e madhe e organizuar ndonjëherë në Tiranë me veshje të stampuara të trashëgimise kulturore. Në performancë do marrin […]
7 Tetor, 2022

“Tirana Gate 2022”, Koordinatorja e TEYC 2022: “Më shumë përfshirje e shkrimtarëve të rinj”

“Tirana Gate 2022”, edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar të të Rinjve, po zhvillohet për tre ditë me radhë, 5, 6 dhe 7 Tetor në Muzeun […]
4 Tetor, 2022

Shtyhet deri më 20 Tetor aplikimi për anëtarësimin e të rinjve në Bordin Këshillimor të Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022 (TEYC22)

THIRRJE E HAPUR Shtyhet deri më 20 Tetor aplikimi për anëtarësimin e të rinjve në Bordin Këshillimor të Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022 (TEYC22)  Informacion […]
28 Shtator, 2022

Roli i shoqërisë civile në politikbërje, organizohet edicioni i 8-të i Tirana Connectivity Forum

Prej tre ditësh po zhvillohet edicioni i 8-të i Tirana Connectivity Forum, duke bërë bashkë vendimmarrës, politikanë, financierë, think tanke, institucione të BE-së dhe grupe interesi […]
23 Shtator, 2022

Ide për teatër këtë fundjave? Ja çfarë propozon Teatri Metropol

“Të lindet një njeri” vjen në Teatrin Metropol të Tiranës me regji të Stefan Çapalikut dhe aktorët, Rafael Hoxhaj, Julinda Emiri, Ilirda Bejleri, Bujar Hoxhaj dhe […]
12 Shtator, 2022

Shqipëria këtë verë si asnjëherë më parë, qytetet gëluan nga energjia dhe pozitiviteti i të rinjve  

Muaji gusht këtë herë Tiranën e ka gjetur duke gëluar nga energjia e të rinjve. Sigurisht që nuk mund të ndodhte ndryshe këtë herë, sepse është […]
8 Shtator, 2022

Tirana EYC 2022 – KRK Mikpret Delegacionin nga Vjena

Tirana si Kryeqyteti Evropian i Rinisë (EYC) 2022, përtej programit të gjerë me më shumë se 1000 aktivitete gjatë gjithë vitit po fuqizon të rinjtë si […]
8 Shtator, 2022

TRocks më 10 Shtator në Tiranë, koncerti më i madh rock bën bashkë këngëtarët e njohur shqiptarë

Pas performancës së djeshme të Rita Orës dhe organizimit të Sunny Hill Festival pak ditë më parë, kryeqyteti do të përjetojë një tjetër koncert me emrat […]
6 Shtator, 2022

Nis Mural Fest Tirana/ Tre muralet që do përfaqësojnë rininë

Nis Mural Fest Tirana, një prej festivaleve më të veçanta që zhvillohet në Tiranë. Mural Fest, tradita e një arti që nuk vdes kurrë është nismë […]
5 Shtator, 2022

Tirana EYC 2022, një vit ndryshe, në Bled Strategic Times Magazine

Bled Strategic Times Magazine 2022, këtë vit ka në fokus një artikull nga Drejtoresha Ekzekutive e Kongresit Rinor Kombëtar znj. Dafina Peci. Bëhet fjalë për angazhimet […]
3 Shtator, 2022

BSF 2022: Në Fokus Demokracia dhe të Drejtat e Njeriut

Kongresi Rinor Kombëtar dhe përfaqësues të ekipit Tirana EYC 2022 – KRK morën pjesë në Forumin Strategjik në Bled të Sllovenisë, i cili u mbajt më […]
2 Shtator, 2022

Dita Ndërkombëtare e Rinisë/ Tirana ndriçohet nga mesazhet e të rinjve

Të premten në mbrëmje godina e Universitetit Politeknik të Tiranës u shndërrua në “kartolinë” me plot mesazhe nga të rinjtë në shenjë të Ditës Kombëtare të […]
24 Gusht, 2022

40 të rinj nga diaspora eksploruan rrënjët e tyre shqiptare

40 të rinj të moshës nga 18 deri në 24 vjeç u përzgjodhën për të qenë pionierët e përvojës së parë OriginAL në Shqipëri dhe Kosovë. […]
19 Gusht, 2022

Aventurë dhe sporte ujore në ”Canoe Racing Pogradec”

Përgjatë tre ditëve të Gushtit, 12-13-14 Gusht, Pogradeci, përvec pushuesve, u gjallërua edhe nga të rinj nga Shqipëria e bashkëmoshatarët e tyre nga Kosova dhe Maqedonia […]
15 Gusht, 2022

Aktivistët e rinj në Shqipëri prezantojnë rekomandime mbi “Barazinë Gjinore, Rininë dhe Ndryshimet Klimatike”

Një grup prej pesëmbëdhjetë aktivistësh të rinj morën pjesë në një seminar dedikuar hartimit të një Thirrje për Veprim mbi Gjininë, Rininë dhe Ndryshimet Klimatike, organizuar […]
1 Gusht, 2022

Ke një histori për të treguar? Mëso më shumë për fushatën ‘Stories that matter’

Nëse je i ri dhe ke një histori frymëzuese për të treguar, bëhu pjesë e fushatës së Kongresit Rinor Kombëtar, në kuadër të titullit “Tirana, Kryeqyteti […]
30 Korrik, 2022

Publikim: Politikat Sektoriale të Punësimit të Rinisë – Perspektiva nga Organizatat Rinore të BP

Zhvillimi i kapitalit njerëzor dhe investimi tek brezat e rinj është e vetmja mënyrë për të siguruar një zhvillim rajonal të qëndrueshëm dhe afatgjatë. Vitet e […]
30 Korrik, 2022

Publikim – Shpërndarja e Garancisë Rinore në Ballkanin Perëndimor

A e dini se platforma Connecting Youth është një platformë rajonale e cila bën bashkë organizatat ombrelle në rajonin e Ballkanit Perëndimor për të lobuar dhe […]
30 Korrik, 2022

Programi i Ngritjes se Kapaciteteve – Plan Veprimi 2022 KRK

Më 14 – 15 korrik 2022, sipas Planit të Veprimit 2022, anëtarë të bordit dhe sekretariatit të Kongresit Rinor Kombëtar, në kuadër të platformës Connecting Youth […]
26 Korrik, 2022

KRK dhe KAS organizojnë Workshop mbi Integrimin e Perspektivave Rinore – Ligji i Rinisë

Një ndër shtyllat kryesore të punës së Kongresit Rinor Kombëtar është programi i dedikuar Monitorimit, Kërkimit dhe Vlerësimit, ku përgjatë viteve i kemi kushtuar një rëndësi […]
25 Korrik, 2022

“Thirrje për Paqe” – Të rinjtë publikojnë rekomandimet e tyre

Java e Paqes 2022 ishte seria e aktiviteteve organizuar nga UN Association Albania me mbështetjen e Kongresit Rinor Kombëtar në kuadër të Tirana Kryeqyteti Evropian i […]
25 Korrik, 2022

Drejtoresha Ekzekutive e KRK nderohet me çmimin “Ambasadore Rinore e Paqes” (op-ed)

Më 11 Qershor 2022, Kosova ishte mikpritëse e Konferencës së “Balkan Leadership” me temën “Paqja, Siguria dhe Zhvillimi në Ballkanin Perëndimor”. Të ftuar në këtë konferencë […]
22 Korrik, 2022

Lista e subjekteve “Verifikues Shpenzimesh për Përfituesit e Granteve”

Lista e subjekteve “Verifikues Shpenzimesh për Përfituesit e Granteve” Më poshtë lista e subjekteve të cilët janë pranuar nga KRK-TEYC2022 për tu përzgjedhur nga Përfituesit e […]
22 Korrik, 2022

Nëse nuk ke plane për sot, shko te “Tirana N’trip”

Është e premte dhe nuk keni asnjë plan? Nwse jeni tw apasionuar pas muzikws elektronike merrni miqtë dhe shkoni te Parku i Liqenit Artificial të Tiranës […]
18 Korrik, 2022

Tirana dhe Korça pushtohen nga tingujt e Jazz; 5 netët e magjishme të festivalit “Gjon Mili, Jazz&Blues”

5 netë festivali “Gjon Mili, Jazz&Blues” mbajti mbëthyer adhuruesit e kësaj rryme në Tiranë dhe Korçë. Nën moderimin e Stenaldo Mëhillit dhe Elona Islamajt, në datat […]
15 Korrik, 2022

Dita Botërore e Aftësive Rinore: E ardhmja e shoqërisë matet me aftësitë e të rinjve

Në frontin e së ardhmes, gjithnjë e më shumë profesionet po ndryshojnë, dhe nevojat e tregut janë shtysa kryesore e këtyre metamorfozave. Në qendër të gjithë […]
14 Korrik, 2022

Përfundon Edicioni i V i Re-Debate, Kampionati Kombëtar i Debatit: Shkolla “Harry T. Fultz” fituese e vendit të parë!

Pas një rrugëtimi të gjatë në 61 Bashki dhe me pjesëmarrjen e 100 shkollave, Organizata LIBURNETIK ka përfunduar me sukses edicionin e pestë të Re-Debate, Kampionatit […]
14 Korrik, 2022

Politikat Rinore: Bashkëbisedim i të rinjve të Tiranës me deputetin gjerman z. Adis Ahmetovic

Roli i të rinjve është një element integral në zhvillimin e politikave. Pjesëmarrja e tyre aktive në vendimmarrje dhe proçese politikëbërëse ndërton qytetarë të angazhuar dhe […]
12 Korrik, 2022

Jeni gati për “Gjon Mili, Jazz&Blues Festival”? Njihuni me artistët që do performojnë në Tiranë dhe Korçë

Në datat 12, 13, 14, korrik vjen në Tiranë festivali “Gjon Mili, Jazz&Blues” si dhe në Korçë në datat 15-16 Korrik. Shijoni magjinë e muzikës Jazz […]
9 Korrik, 2022

Thirrje për Aplikime – Connecting Youth Platform

A je një i/e ri/e i/e apasionuar pas politikave rinore, bashkëpunimit rajonal dhe integrimit europian? Atëhëre kjo mundësi është për ty. Kongresi Rinor Kombëtar, si partneri […]
7 Korrik, 2022

FOTOT/ Sheshi Skënderbej kthehet në një skenë gjigante vallëzimi; Eno Peçi bën bashkë qindra të rinj nën magjinë e valsit vienez

Mbrëmjen e djeshme Sheshi Skënderbej u shndërrua në një skenë baleti, me plot të rinj dhe të reja. Nën tingujt e muzikës, në një mbrëmje magjike […]
30 Qershor, 2022

Dialogu dhe influenca e të rinjve në politikë – eksperienca e Tiranës dhe Lundit

Gjatë ditës së djeshme, 29 Qershor 2022, pranë mjediseve të Tirana EYC 2022 organizuam një diskutimtepër interesant mbi tematikën e dialogut qytetar dheinfluencës së të rinjve […]
30 Qershor, 2022

Tirana EYC 2022 mirëpret Eurodesk Italy. Në fokus puna për titullin “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”

Kongresi Rinor Kombëtar ka mirëpritur gjatë këtyre ditëve rrjetin EURODESK nga Italia, të cilët kanë organizuar një vizitë studimore pranë titullit “Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë”. […]
29 Qershor, 2022

Merr miqtë dhe me 6 Korrik shijo magjinë e kërcimit me balerinin Eno Peçi te Sheshi “Skënderbej”

Të mërkurën më 6 Korrik merrni miqtë tuaj dhe shkoni te Sheshi “Skënderbej”, aty ku me pjesëmarrjen e veçantë të koreografit dhe yllit të baletit të […]
20 Qershor, 2022

Profesionistë të rinj nga DG Near vizitojnë Tiranën, Kryeqytetin Evropian të Rinisë 2022

Të rinj profesionistë nga DG Near vizituan sot Tiranan, Kryeqytetin Evropian të Rinisë 2022. Ata diskutuan mbi tematika që janë mjaft me interes në Ballkan dhe […]
17 Qershor, 2022

“Ne”, magjia e skenës bën bashkë artistët e njohur me artistët me aftësi të veçanta

Artistë me aftësi të veçanta u ngjitën dje në skenën e madhe të Amfiteatrit të Liqenit Artificial në kryeqytet. Projekti artistik “Ne” bëri bashkë artistët me […]
17 Qershor, 2022

Sipërmarrja dhe inovacioni/ Michael Mizrahi: Të rinjtë shqiptarë të realizojnë ëndrrat e tyre dhe të zhvillojnë vendin

Sipërmarrja dhe Inovacioni ishin temat e diskutimit në Javën e Izraelit, një iniciativë që vjen në bashkëpunim me Ambasadën e Izraelit në Tiranë, Kongresit Rinor Kombëtar […]
27 Maj, 2022

Bootcamp Inovacioni; 50 të rinj zhvilluan 48 orë kreative. Njihuni me idenë fituese

Në kuadër të “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022” dhe në bashkëpunim me Kongresin Rinor Kombëtar, Raiffeisen Bank organizoi Bootcamp Inovacioni me fokus ESG (Mjedis, Social, […]
25 Maj, 2022

Workshop: “Promovimi i Iniciativave Socio-Ekologjike”

Pranë zyrave të Kongresit Rinor Kombëtar – Tirana EYC 2022 u mbajt workshopi koordinues i rradhës në kuadër të iniciativës “Promovimi i Iniciativave Socio-Ekologjike” që zhvillohet […]
19 Maj, 2022

Nis Festivali Ndërkombëtar i artit i të rinjve, shpërndahen çmime për artistët pjesëmarrës

Festivali Kontemporan Ndërkombëtar i Tiranës i organizuar nga VIZART, mbështetur nga Kongresi Rinor Kombëtar në kuadër të programit “Tirana Kryeqytet Europian i Rinisë 2022”, sjell në […]
19 Maj, 2022

“EUSAIR 2022”, sfidat e reja në rajonin e Adriatikut dhe Jonit

EUSAIR (Strategjia e BE-së për Rajonin e Adriatikut dhe Jonit) është a Strategjia makro-rajonale që bashkon 10 vende që përpiqen të gjejnë zgjidhje për sfidat në […]
10 Maj, 2022

Dita e Evropës 2022; Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë dhe Ambasadorët e Rinj Evropianë

Në Ditën e Evropës (9 Maj), datë që përkujton nënshkrimin e deklaratës historike Schuman bazuar në parimet thelbësore të paqes dhe solidaritetit, u zhvilluan pranë Pedonales […]
10 Maj, 2022

Kongresi Rinor Kombëtar dhe Instituti për Bashkëpunim dhe Zhvillim nënshkruajnë Memorandum Bashkëpunimi

Kongresi Rinor Kombëtar (KRK) dhe Instituti për Bashkëpunim dhe Zhvillim (CDI) nënshkruan një Memorandum Bashkëpunimi më 9 Maj, duke bërë një hap të rëndësishëm përpara në […]
27 Prill, 2022

Ceremonia hapëse e “Java e Paqes 2022”; Njihuni me agjendën e aktiviteteve nga 26 Prilli deri më 1 Maj

Java e Paqes 2022 është seria e aktiviteteve të rradhës që organizohet nga UN Association Albania me mbështetjen e Kongresit Rinor Kombëtar në kuadër të Tirana […]
22 Prill, 2022

Rinia është Evropiane: Kongresi Rinor Kombëtar diskuton me përfaqësues të BE

Kongresi Rinor Kombëtar  në kuadër të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë (Tirana EYC 2022) u takua me përfaqësues të institucioneve evropiane dhe organizatave të shoqërisë […]
21 Prill, 2022

Rinia është Evropiane: Kongresi Rinor Kombëtar viziton Ambasadën e Shqipërisë në Bruksel

Ekipi i Tirana EYC 2022 pranë Kongresit Rinor Kombëtar vizitoi Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Bruksel, Belgjikë, në një ceremoni pritjeje dedikuar titullit dhe Kongresit […]
20 Prill, 2022

NATO Run Tirana, maratona me kauzën e veçantë “Unë vrapoj për një hero. Heroi im është një grua”

Organizata Rinia e Atlantikut të Veriut nën mbështetjen e Divisionit të Diplomacisë Publike të NATO si dhe ne kuadër të aktiviteteve të Tirana European Youth Capital […]
9 Prill, 2022

Edicioni i Pestë “Shtigje Rinore 2022’’ sjell në Tiranë të rinj nga Ballkani Perëndimor

Ombrellës të aktiviteteve për Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022, i bashkohen 24 të rinj nga rajoni i Ballkanit Perëndimor që vijnë në Tiranë në datat […]
1 Prill, 2022

Nis Akademia “U4Politics 2.0″: Risitë e këtij viti

Nis sezoni i dytë i Akademisë “U4Politics 2.0_Politic’s never been that cool!”, një iniciativë e zhvilluar nga Kongresi Rinor Kombëtar në bashkëpunim të ngushtë me Fondacionin […]
29 Mars, 2022

Merr Pjesë në Panairin “Work and Study” në kuadër të Tirana EYC 2022

Kongresi Rinor Kombëtar në bashkëpunim me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë në Tiranë në kuadër të titullit “Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”, që prej datës […]
28 Mars, 2022

Ekspozita unike e artistit grek që solli copëza jete nga Tirana: “We are our Heroes”

Ekspozita e veçantë e artistit grek Same 84 e kuruar nga piktori Helidon Haliti dhe Kyriakos Iosifidis vjen në Tiranë enkas për titullin “Tirana, Kryeqyteti Evropian […]
26 Mars, 2022

Ora e Tokës në “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”

Ashtu si çdo vit, edhe këtë herë mbrëmja e së shtunës së fundit të Marsit i kushtohet shtëpisë tonë të përbashkët, Tokës. Së bashku me mbi […]
20 Mars, 2022

Teatri Metropol dhe Kongresi Rinor Kombëtar Organizojnë Festivalin MetroSound – “Jehonë Arbëreshe”

Teatri Metropol në bashkëpunim me Kongresin Rinor Kombëtar në kuadër të titullit “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022” prezantuan projektin e ri artistik, festivalin MetroSound – […]
15 Mars, 2022

Njoftim për Thirrjen e Hapur për Projekt Ide në kuadër të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022

Njoftim për Thirrjen e Hapur për Projekt Ide në kuadër të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022 Pas një numri rekord aplikimesh për Thirrjen e […]
12 Mars, 2022

#CodeLikeaGirl: Një Program Dedikuar Përfshirjes të Vajzave në Teknologji

Kongresi Rinor Kombëtar në bashkëpunim me Vodafone Albania, dhe në kuadër të “Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022” organizuan përgjatë datave  7 – 11 Mars 2022 […]
1 Mars, 2022

Lançohet Projekti YDEAS II nën Programin Tirana EYC 2022

Më shumë se 150 pjesëmarrës nga Ballkani Perëndimor diskutuan mbi novacionin dhe dixhitalizimin drejt një rimëkëmbjeje gjithëpërfshirëse dhe të qëndrueshme. Ky ishte eventi hapës i projektit […]
23 Shkurt, 2022

Çelet Panairi i Punës Syn+Ergasia në Tiranë: Mundësi Punësimi për të Rinjtë

Në kuadër të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022, për dy ditë me rradhë në Pallatin e Kongreseve, më 23 dhe 24 Shkurt u ekspozuan […]
12 Shkurt, 2022

Mbahet Ceremonia e Hapjes së “Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”

Mbahet Ceremonia e Hapjes së “Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022” Në një event enkas për të rinjtë, Kongresi Rinor Kombëtar organizoi ceremoninë e hapjes së […]
4 Janar, 2022

Shtyhet Afati i Aplikimeve për Thirrjet e Hapura për Projekt Ide …

Shtyhet Afati i Aplikimeve për Thirrjet e Hapura për Projekt Ide dhe Bashkëpunëtorë –  Tirana EYC 2022 Ftohen organizatat e shoqërise civile, grupet jo formale, individët […]
24 Dhjetor, 2021

Pyetësor në kuadër të Programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022

Pyetësor në kuadër të Programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022 Në kuadër të implementimit të programit Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022 (TEYC 2022), Kongresi […]
17 Dhjetor, 2021

Sesionet Informuese mbi Thirrje për Projekt Ide dhe Bashkëpunëtorë

Sesionet Informuese mbi ‘Thirrje për Projekt Ide dhe Bashkëpunëtorë’ në zbatim të programit Activ∞ për Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022 Në kuadër të Tirana Kryeqyteti […]
9 Dhjetor, 2021

Thirrje për Bashkëpunëtorë në kuadër të Tirana European Youth Capital 2022

Thirrje për Bashkëpunëtorë Ftohen Organizatat e Shoqërisë Civile, grupet jo formale, individët dhe partnerët ndërkombëtarë të cilat kanë në fokus të punës së tyre rininë, të […]
9 Dhjetor, 2021

Thirrje për Projekt Ide në kuadër të ‘Tirana European Youth Capital 2022’

Data e publikimit të Thirrjes: 9 Dhjetor 2021 Afati për aplikime: 28 Janar 2022 Ftojmë Organizatat e Shoqërisë Civile, grupet Jo Formale dhe individë të cilat […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Koordinator Programi” Youth Create…

Pozicioni: Koordinator Programi “Youth create Culture” për programin “Tirana – European Youth Capital 2022” (Tirana – Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022). Vendi i punës: […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Koordinator Programi” Youth Eco…

Pozicioni: Koordinator Programi “Youth Eco-Health” për programin “Tirana – European Youth Capital 2022” (Tirana – Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022) Vendi i punës: Tiranë […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Koordinator Programi ” Youth Space…

Pozicioni: Koordinator Programi “Youth Space” për programin “Tirana – European Youth Capital 2022” (Tirana – Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022) Vendi i punës: Tiranë […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Përgjegjës Marketingu” për Tirana…

Pozicioni: “Përgjegjës i Marketingut” në Departamentin e Marrëdhënieve me Publikun dhe Marketingut për programin “Tirana European Youth Capital 2022” (Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Përgjegjës Logjistike” për Tirana…

Pozicioni: “Përgjegjës Logjistike” për programin “Tirana – European Youth Capital 2022” (Tirana – Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022) Vendi i punës: Tiranë Kohëzgjatja e […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Pergjegjës i Mediave Sociale” për Tirana…

Pozicioni: “Përgjegjës i Medias Sociale” në Departamentin e Marrëdhënieve me Publikun dhe Marketingut për programin “Tirana European Youth Capital 2022” (Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë për […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Përgjegjës Komunikimi” për Tirana…

Pozicioni: “Përgjegjës Komunikimi” në Departamentin e Marrëdhënieve me Publikun dhe Marketingut për programin “Tirana European Youth Capital 2022” (Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin  2022) […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për Aplikim “Menaxher i PR dhe Marketing” për Tirana…

Pozicioni: “Menaxher i Marredhënieve me Publikun dhe i Marketingut” për programin “Tirana European Youth Capital 2022” (Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin  2022) Vendi i […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Pergjegjës Finance” për Tirana…

Pozicioni: “Përgjegjës Finance” në Departamentin e Financës për programin “Tirana – European Youth Capital 2022” (Tirana – Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022) Vendi i […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Koordinator për Menaxhimin e Aktiviteteve”

Pozicioni: “Koordinator për Menaxhimin e Aktiviteteve” në Departamentin e Logjistikës për programin “Tirana European Youth Capital 2022” (Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022) Vendi […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për Aplikim “Menaxher Finance” për Tirana…

Pozicioni: “Menaxher Finance” për programin “Tirana – European Youth Capital 2022” (Tirana – Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022) Vendi i punës: Tiranë Kohëzgjatja e […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Koordinator i Vullnetarëve” për Tirana…

Pozicioni: “Koordinator i Vullnetarëve” për programin “Tirana European Youth Capital 2022” (Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin  2022) Vendi i punës: Tiranë Kohëzgjatja e kontratës: […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për Aplikim “Koordinator Eventesh” për Tirana…

Pozicioni: “Koordinator Eventesh” në Departamentin e Logjistikës për programin “Tirana European Youth Capital 2022” (Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022) Vendi i punës: Tiranë […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Asistent Logjistike” për Tirana…

Pozicioni: “Asistent Logjistike” në Departamentin e Logjistikës për programin “Tirana European Youth Capital 2022” (Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin  2022) Vendi i punës: Tiranë […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Përgjegjës Grantesh” për Tirana…

Pozicioni: “Përgjegjës për Grantet” për programin “Tirana – European Youth Capital 2022” (Tirana – Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022) Vendi i punës: Tiranë Kohëzgjatja […]
19 Nëntor, 2021

Thirrje për aplikim “Menaxher Monitorimi dhe Vleresimi” për Tirana…

Pozicioni: “Menaxher Monitorimi dhe Vlerësimi” për programin “Tirana – European Youth Capital 2022” (Tirana – Kryeqyteti Eropian i Rinisë për vitin 2022) Vendi i punës: Tiranë […]
3 Nëntor, 2021

Rezultatet e votimeve “Anëtar i Bordit Drejtues” për Tirana …

1 Nëntor, 2021

Profilet e kandidaturave “Anëtar i Bordit Drejtues” për Tirana …

25 Tetor, 2021

Thirrje për aplikim “Anëtar i Bordit Drejtues” për Tirana Kryeqyteti…

Thirrje për aplikim “Anëtar i Bordit Drejtues” për Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022   Programi: Qyteti i Tiranës u vlerësua nga European Youth Forum, me […]
25 Tetor, 2021

Thirrje për aplikim “CEO” për Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022

Thirrje për aplikim, CEO për “Tirana Kryeqyteti Evropians i Rinisë 2022”   Pozicioni: CEO- për programin “Tirana – European Youth Capital 2022” (Tirana –Kryeqyteti Evropian i […]