Dervish Spirit

Enris Qinami – Saz dhe Vocal

Yanis Belaïd- Oud (Llahut)

Christophe Souron- Frame Drum (Dajre)

Dervish Omar – Dervish rrotullues

 

Koncert me muzikë sufiste me dervish rrotullues nga Dervish Spirit.

Grupi Dervish Spirit, themeluar në Paris më 2015 nga Enris Qinami, ka

një qasje unike muzikore: mes koncertit publik dhe përvojës intime,

duke përfshirë një repertor muzikor me influencë ballkanike, turke, arabe dhe persiane. Muzika nga telat e sazit dhe udit, shoqërohet me një vallëzim në mënyrën e dervishive rrotullues mevlevi nga Dervish Omar.

Date

Maj 27 2022
Expired!

Time

20:00 - 23:00

Location

Instalacioni “Reja” , Bulevardi Dëshmorët e Kombit, Tiranë

Organizer

Organizer Name

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *