Grupi i Sazeve Myzeqeja

Folklori popullor burimor në trevën e Myzeqesë, një përmendore e kombit tonë që vjen nga lashtësia duke ruajtur autenticitetin e saj me vecori e karakteristika të një folklori burimor, me një repertor të larmishëm që nga krijimtaria vokale monodike dhe polifonike, instrumentale, dhe të valleve qindra vjecare që vazhdojnë të interpretohen dhe të jenë symbol edhe sot e kësaj dite.

Date

Maj 29 2022
Expired!

Time

19:00 - 23:00

Location

Instalacioni “Reja” , Bulevardi Dëshmorët e Kombit, Tiranë

Organizer

Erefili Shyti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *