Njoftimi i Fituesve YEA 2022

Tetori mirëpret 60 fytyra të reja nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Serbia për të qenë zërat e rinj në Ballkanin Perëndimor. Për të festuar emërimin e tyre, ju ftojmë në një ngjarje emocionuese Livestream që do të zhvillohet më 21 tetor 2022 në orën 18:30 (CET).

Përfaqësuesit e Komisionit Evropian, ekipit WeBalkans dhe jurisë së ekspertëve të Ballkanit Perëndimor përbërë nga aktivistë, gazetarë, muzikantë dhe edukatorë të shquar nga rajoni do të emërojnë 60 fituesit që do t’i bashkohen rrjetit të Ambasadorëve të Rinj Evropian. Ju do të mund ta ndiqni ngjarjen me akses të hapur në webalkans.eu, si dhe në WeBalkans dhe DG NEAR Facebook.

Mbi 36.000 vota u hodhën nga i gjithë rajoni, duke treguar se të rinjtë në Ballkanin Perëndimor janë të etur dhe të gatshëm të përdorin mundësitë e ofruara nga Bashkimi Evropian dhe t’i ndajnë ato me bashkëmoshatarët e tyre kudo që ndodhen.

Më shumë informacion: https://webalkans.eu/en/yea/events/yea-winners-announcement-event-2022/

Date

Tet 21 2022
Expired!

Time

18:30

Location

Online dhe Onsite

Organizer

WeBalkans

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *