Quand le Dessin Devient

“Quand le dessin devient”

Një performancë frymëzuar nga disa vizatime, fotografi dhe video incizime të punimeve të artisti kanadez Jean-Pierre Perreault me qëllim që arkivi i nje artisti te kthehet ne event. The Two Gullivers, Flutura dhe Besnik autorë-interpretues të performancës ku gjatë gjithë kohes do të pikturojmë dhe vizatojmë në një ambient me muzikë dhe kërcim duke ju pershtatur instalacionit të Resë, duke u futur të dy në një elastik sa gjatesia e trupave, që i lejon të punojnë dhe të krijojnë lëvizje të ndryshme.

Date

Maj 30 2022
Expired!

Time

21:00 - 23:00

Location

Instalacioni “Reja” , Bulevardi Dëshmorët e Kombit, Tiranë

Organizer

Organizer Name

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *