Youth Voices for Stronger Communities

Përmes kësaj nisme, RYCO synon të promovojë pjesëmarrjen e të rinjve dhe të gjallërojë frymën e aktivizmit tek të rinjtë, duke filluar nga niveli lokal në atë rajonal me fokus të veçantë tek vajzat dhe të rinjtë pjesë e grupeve vulnerabël. Kjo nismë do të reflektojë dhe plotësojë perceptimet e të rinjve në Shqipëri dhe do t’i mbështesë ata me njohuri dhe mjete për t’u bërë qytetarë proaktivë dhe për të rritur pjesëmarrjen e tyre në procesin e hartimit të programeve dhe politikave rinore. Punëtoritë kanë një përcasje te edukimit jo-formal.

Date

Gus 31 2022
Expired!

Time

All Day

Location

Kukes

Organizer

RYCO

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *