“Zemrën nuk ta fal” Jona Xhepa

Telat e rrobave përjetësojnë një ritual që i kthen ato në një ekspozitë në fushë, në qytet, në rrugë anësore. Ata refuzojnë qeverisjen e lëvizjeve tona sapo ne i forcojmë të marrin ndërgjegjësim apriori. Trupat tanë shfaqen kur funksioni i linjës së veshjes hyn në entropinë. Jona sjell një performancë që vë në dyshim nëse mund ta lejojmë veten të shihemi në pëlhurë dhe që dëshmon për pjesët primitive të njeriut që mund të dalin në sipërfaqe vetëm përmes ritualeve shtëpiake.

Date

Maj 27 2022
Expired!

Time

20:00 - 23:00

Location

Instalacioni “Reja” , Bulevardi Dëshmorët e Kombit, Tiranë

Organizer

Jona Xhepa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *