17 Tetor, 2022

Koncerti i veçantë; Banda muzikore “Just Trio” sjell albumin e parë “Melancholy”

Banda muzikore “Just Trio” solli albumin e parë të saj Melancholy, të cilin e prezantuan i kompozuar në modet e muzikës Ballkanase dhe folkun Shqiptar, duke […]
14 Tetor, 2022

“N’Rini”, njihuni me emisionin dedikuar vetëm të rinjve në kuadër të “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”

Ka nisur emisioni më i ri “N’Rini”, me plot të qeshura, argëtim, diskutime, për qejf si n’rini në kuadër të titullit “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë […]
14 Tetor, 2022

“Aromë Spanje”, koncerti i veçantë nën tingujt spanjollë plot ritëm

Krijimtaria europiane, sidomos ajo spanjolle mban nje peshë të madhe në krijimtarinë botërore të muzikës klasike dhe jo vetëm. Vallet, meloditë, ritmi, muzika tradicionale e këtij […]
11 Tetor, 2022

Kongresi Rinor Kombëtar për herë të parë me përfaqësues në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së “Paqe në kohë Krize”

Kongresi Rinor Kombëtar për herë të parë pati përfaqësues në eventin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së “Paqe në kohë Krize” (Peace in Times of Crisies) […]
11 Tetor, 2022

Për herë të parë në Shqipëri organizohet Samiti Rajonal për të rinjtë me dhe pa aftësi të kufizuara të apasionuar pas sportit

Tirana mirëpriti për herë të parë, të rinj me dhe pa aftësi të kufizuara intelektuale në një Samit dedikuar rinisë për Sportin për Gjithëpërfshirje, i cili […]
8 Tetor, 2022

“Barefoot Festival”, një festival ndryshe nga të tjerët!

Barefoot Festival është një eco-festival i muzikës, artit, natyrës, ushqimit vendas dhe edukimit mjedisor, që synon të nxisë e të vërë në lëvizje transformimin ekologjik afatgjatë […]
7 Tetor, 2022

VIDEO/ “Origjina është e ardhmja” Shijoni performancën artistike të mbi 100 të rinjve në Sheshin Skënderbej

“Origjina është e ardhmja” është performanca koreografike më e madhe e organizuar ndonjëherë në Tiranë me veshje të stampuara të trashëgimise kulturore. Në performancë do marrin […]
7 Tetor, 2022

“Tirana Gate 2022”, Koordinatorja e TEYC 2022: “Më shumë përfshirje e shkrimtarëve të rinj”

“Tirana Gate 2022”, edicioni i dytë i Festivalit Ndërkombëtar të të Rinjve, po zhvillohet për tre ditë me radhë, 5, 6 dhe 7 Tetor në Muzeun […]
28 Shtator, 2022

Roli i shoqërisë civile në politikbërje, organizohet edicioni i 8-të i Tirana Connectivity Forum

Prej tre ditësh po zhvillohet edicioni i 8-të i Tirana Connectivity Forum, duke bërë bashkë vendimmarrës, politikanë, financierë, think tanke, institucione të BE-së dhe grupe interesi […]