23 Shtator, 2022

Ide për teatër këtë fundjave? Ja çfarë propozon Teatri Metropol

“Të lindet një njeri” vjen në Teatrin Metropol të Tiranës me regji të Stefan Çapalikut dhe aktorët, Rafael Hoxhaj, Julinda Emiri, Ilirda Bejleri, Bujar Hoxhaj dhe […]
12 Shtator, 2022

Shqipëria këtë verë si asnjëherë më parë, qytetet gëluan nga energjia dhe pozitiviteti i të rinjve  

Muaji gusht këtë herë Tiranën e ka gjetur duke gëluar nga energjia e të rinjve. Sigurisht që nuk mund të ndodhte ndryshe këtë herë, sepse është […]
8 Shtator, 2022

TRocks më 10 Shtator në Tiranë, koncerti më i madh rock bën bashkë këngëtarët e njohur shqiptarë

Pas performancës së djeshme të Rita Orës dhe organizimit të Sunny Hill Festival pak ditë më parë, kryeqyteti do të përjetojë një tjetër koncert me emrat […]
6 Shtator, 2022

Nis Mural Fest Tirana/ Tre muralet që do përfaqësojnë rininë

Nis Mural Fest Tirana, një prej festivaleve më të veçanta që zhvillohet në Tiranë. Mural Fest, tradita e një arti që nuk vdes kurrë është nismë […]
2 Shtator, 2022

Dita Ndërkombëtare e Rinisë/ Tirana ndriçohet nga mesazhet e të rinjve

Të premten në mbrëmje godina e Universitetit Politeknik të Tiranës u shndërrua në “kartolinë” me plot mesazhe nga të rinjtë në shenjë të Ditës Kombëtare të […]
24 Gusht, 2022

40 të rinj nga diaspora eksploruan rrënjët e tyre shqiptare

40 të rinj të moshës nga 18 deri në 24 vjeç u përzgjodhën për të qenë pionierët e përvojës së parë OriginAL në Shqipëri dhe Kosovë. […]
1 Gusht, 2022

Ke një histori për të treguar? Mëso më shumë për fushatën ‘Stories that matter’

Nëse je i ri dhe ke një histori frymëzuese për të treguar, bëhu pjesë e fushatës së Kongresit Rinor Kombëtar, në kuadër të titullit “Tirana, Kryeqyteti […]
22 Korrik, 2022

Nëse nuk ke plane për sot, shko te “Tirana N’trip”

Është e premte dhe nuk keni asnjë plan? Nwse jeni tw apasionuar pas muzikws elektronike merrni miqtë dhe shkoni te Parku i Liqenit Artificial të Tiranës […]
18 Korrik, 2022

Tirana dhe Korça pushtohen nga tingujt e Jazz; 5 netët e magjishme të festivalit “Gjon Mili, Jazz&Blues”

5 netë festivali “Gjon Mili, Jazz&Blues” mbajti mbëthyer adhuruesit e kësaj rryme në Tiranë dhe Korçë. Nën moderimin e Stenaldo Mëhillit dhe Elona Islamajt, në datat […]