15 Korrik, 2022

Dita Botërore e Aftësive Rinore: E ardhmja e shoqërisë matet me aftësitë e të rinjve

Në frontin e së ardhmes, gjithnjë e më shumë profesionet po ndryshojnë, dhe nevojat e tregut janë shtysa kryesore e këtyre metamorfozave. Në qendër të gjithë […]
14 Korrik, 2022

Përfundon Edicioni i V i Re-Debate, Kampionati Kombëtar i Debatit: Shkolla “Harry T. Fultz” fituese e vendit të parë!

Pas një rrugëtimi të gjatë në 61 Bashki dhe me pjesëmarrjen e 100 shkollave, Organizata LIBURNETIK ka përfunduar me sukses edicionin e pestë të Re-Debate, Kampionatit […]
12 Korrik, 2022

Jeni gati për “Gjon Mili, Jazz&Blues Festival”? Njihuni me artistët që do performojnë në Tiranë dhe Korçë

Në datat 12, 13, 14, korrik vjen në Tiranë festivali “Gjon Mili, Jazz&Blues” si dhe në Korçë në datat 15-16 Korrik. Shijoni magjinë e muzikës Jazz […]
7 Korrik, 2022

FOTOT/ Sheshi Skënderbej kthehet në një skenë gjigante vallëzimi; Eno Peçi bën bashkë qindra të rinj nën magjinë e valsit vienez

Mbrëmjen e djeshme Sheshi Skënderbej u shndërrua në një skenë baleti, me plot të rinj dhe të reja. Nën tingujt e muzikës, në një mbrëmje magjike […]
30 Qershor, 2022

Dialogu dhe influenca e të rinjve në politikë – eksperienca e Tiranës dhe Lundit

Gjatë ditës së djeshme, 29 Qershor 2022, pranë mjediseve të Tirana EYC 2022 organizuam një diskutimtepër interesant mbi tematikën e dialogut qytetar dheinfluencës së të rinjve […]
30 Qershor, 2022

Tirana EYC 2022 mirëpret Eurodesk Italy. Në fokus puna për titullin “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”

Kongresi Rinor Kombëtar ka mirëpritur gjatë këtyre ditëve rrjetin EURODESK nga Italia, të cilët kanë organizuar një vizitë studimore pranë titullit “Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë”. […]
29 Qershor, 2022

Merr miqtë dhe me 6 Korrik shijo magjinë e kërcimit me balerinin Eno Peçi te Sheshi “Skënderbej”

Të mërkurën më 6 Korrik merrni miqtë tuaj dhe shkoni te Sheshi “Skënderbej”, aty ku me pjesëmarrjen e veçantë të koreografit dhe yllit të baletit të […]
20 Qershor, 2022

Profesionistë të rinj nga DG Near vizitojnë Tiranën, Kryeqytetin Evropian të Rinisë 2022

Të rinj profesionistë nga DG Near vizituan sot Tiranan, Kryeqytetin Evropian të Rinisë 2022. Ata diskutuan mbi tematika që janë mjaft me interes në Ballkan dhe […]
17 Qershor, 2022

“Ne”, magjia e skenës bën bashkë artistët e njohur me artistët me aftësi të veçanta

Artistë me aftësi të veçanta u ngjitën dje në skenën e madhe të Amfiteatrit të Liqenit Artificial në kryeqytet. Projekti artistik “Ne” bëri bashkë artistët me […]