17 Qershor, 2022

Sipërmarrja dhe inovacioni/ Michael Mizrahi: Të rinjtë shqiptarë të realizojnë ëndrrat e tyre dhe të zhvillojnë vendin

Sipërmarrja dhe Inovacioni ishin temat e diskutimit në Javën e Izraelit, një iniciativë që vjen në bashkëpunim me Ambasadën e Izraelit në Tiranë, Kongresit Rinor Kombëtar […]
17 Qershor, 2022

“Ne”, magjia e skenës bën bashkë artistët e njohur me artistët me aftësi të veçanta

Artistë me aftësi të veçanta u ngjitën dje në skenën e madhe të Amfiteatrit të Liqenit Artificial në kryeqytet. Projekti artistik “Ne” bëri bashkë artistët me […]
20 Qershor, 2022

Profesionistë të rinj nga DG Near vizitojnë Tiranën, Kryeqytetin Evropian të Rinisë 2022

Të rinj profesionistë nga DG Near vizituan sot Tiranan, Kryeqytetin Evropian të Rinisë 2022. Ata diskutuan mbi tematika që janë mjaft me interes në Ballkan dhe […]
28 Qershor, 2022

Thirrje për ekspert të jashtëm për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në kuadër të programit TEYC2022 (Rishpallje)

Thirrje për ekspert të jashtëm për Marrëdhëniet Ndërkombëtare në kuadër të programit TEYC2022 Pozicioni: Ekspert i Jashtëm për Marrëdhëniet Ndërkombëtare për programin “Tirana European Youth Capital […]
29 Qershor, 2022

Merr miqtë dhe me 6 Korrik shijo magjinë e kërcimit me balerinin Eno Peçi te Sheshi “Skënderbej”

Të mërkurën më 6 Korrik merrni miqtë tuaj dhe shkoni te Sheshi “Skënderbej”, aty ku me pjesëmarrjen e veçantë të koreografit dhe yllit të baletit të […]
30 Qershor, 2022

Tirana EYC 2022 mirëpret Eurodesk Italy. Në fokus puna për titullin “Tirana, Kryeqyteti Evropian i Rinisë 2022”

Kongresi Rinor Kombëtar ka mirëpritur gjatë këtyre ditëve rrjetin EURODESK nga Italia, të cilët kanë organizuar një vizitë studimore pranë titullit “Tirana Kryeqyteti Evropian i Rinisë”. […]
30 Qershor, 2022

Dialogu dhe influenca e të rinjve në politikë – eksperienca e Tiranës dhe Lundit

Gjatë ditës së djeshme, 29 Qershor 2022, pranë mjediseve të Tirana EYC 2022 organizuam një diskutimtepër interesant mbi tematikën e dialogut qytetar dheinfluencës së të rinjve […]
7 Korrik, 2022

FOTOT/ Sheshi Skënderbej kthehet në një skenë gjigante vallëzimi; Eno Peçi bën bashkë qindra të rinj nën magjinë e valsit vienez

Mbrëmjen e djeshme Sheshi Skënderbej u shndërrua në një skenë baleti, me plot të rinj dhe të reja. Nën tingujt e muzikës, në një mbrëmje magjike […]
9 Korrik, 2022

Thirrje për Aplikime – Connecting Youth Platform

A je një i/e ri/e i/e apasionuar pas politikave rinore, bashkëpunimit rajonal dhe integrimit europian? Atëhëre kjo mundësi është për ty. Kongresi Rinor Kombëtar, si partneri […]